Život v Praze

Praha je významnou dopravní křižovatkou střední Evropy. Dostupnost, ať už letecky, po silnici nebo po železnici je velmi dobrá. Díky své poloze uprostřed Evropy je Praha výhodným výchozím bodem pro cesty do středoevropských a východoevropských zemí, ale i do dalších destinací. Letiště a nádraží jsou propojena s centrem města výborně fungujícím systémem městské hromadné dopravy.

Praha, jako historický skvost Evropy, je jedním z nejkrásnějších měst světa. Skvostná architektura a nepřeberné množství památek, město plné hudby, romantiky či nostalgie je však především moderním městem plným života, které denně navštíví přes 100 000 turistů. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Praha je hlavním městem České republiky a centrem politiky, mezinárodních vztahů, vzdělávání, kultury a ekonomiky země. Je sídlem nejvyšších zákonodárných, správních a politických orgánů státu. Je rozdělena do 10ti městských obvodů, ve kterých žije více než 1 200 000 obyvatel